czwartek, 12 lipca 2012

Wybrane nowości wydawnicze we Francji (październik 2011).

Wojna Sambre'ów - Werner i Charlotte, tom 2: Czerwona msza (sc. Yslaire; rys. Marc-Antoine Boidin)

Ciąg dalszy drugiego spin-offa serii Sambre. Cykl "Werner i Charlotte" skupia się na wydarzeniach poprzedzających narodziny ojca Hugo, Maxima-Augustine'a. Akcja rozpoczyna się w Wiedniu w 1768 r. To właśnie tam na wygnanie udała się Jeanne-Sophie de Sambre wraz z córką Charlotte. W dusznej atmosferze salonów dworu imperialnego nawiązują znajomość z czerwonookim sierotą Wernerem von Gotha. Charlotte zakochuje się w nim, lecz jej matka przyjmuje zakład, że zaciągnie młodego Wernera do swojego łóżka... Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj a trailer zobaczyć można tutaj.

* * *

Okko, tom 7: Cykl ognia, cz. I (sc i rys. Hub)

Dwa wielkie klany Imperium potajemnie uzgodniły małżeństwo, aby przypieczętować potężny sojusz i zakończyć rujnującą erę Mgły. Aby trzymać z dala inne rywalizujące klany miejsce małżeństwa trzymane jest w tajemnicy. W celu ochrony, dwa rody stworzyły również specjalny oddział składający się ze stu dzielnych samurajów. W jego szeregi zostali powołani także Okko i jego towarzysze... Przygodowo-fantastyczna seria, podzielona na cykle i osadzona w świecie przypominającym feudalną Japonię. Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj. Dodatkowo na podstronie wydawnictwa można znaleźć kilka ciekawostek.

* * *

Wielka Śmierć, tom 3: Blanche (sc. Regis Loisel, Djian; rys. Vincent Mallie)


W nocy, w środku lasu, 20 kilometrów od najbliższej wioski w samochodzie Pauline skończyło się paliwo. Auto zatrzymuje się tuż obok Erwana - spokojnego samotnika, który żyje pośród dziwnych obiektów. Erwan proponuje Pauline schronienie na noc. Spotkanie to zmieni życie Pauline a nawet losy świata i stanowić będzie początek podróży do innych wymiarów i w inne czasy... Stosunkowo nowa seria (pierwszy tom został wydany w 2007 r.) doskonale znanego w Polsce Regisa Loisela. Przykładowe plansze tomu drugiego można zobaczyć tutaj.

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails