czwartek, 21 czerwca 2012

Wybrane nowości wydawnicze we Francji (lipiec - wrzesień 2011).

Czas nadrobić trochę zaległości.

Ulewa, tom 1: Powrót (sc. Nicolas Pona; rys. Jesus Hervas Millan)

Minęły wieki odkąd zaczął padać deszcz, niestrudzenie i bez końca. Globalne ocieplenie, zmiany klimatu lub zwykły gniew bogów - nikt nie wie lub nie pamięta przyczyn. Pewne jest to, że powódź miała miejsce, a ludzkość podzieliła się na tych, którzy opuścili gwiazdy i na tych, którzy żyją pod wodą. Tak jest od zawsze... Pierwszy tom nowej serii s-f. Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj.

* * *

Córka Panamy, tom 1: Mężczyzna z nożem (sc. Laurent Galandon, rys. Kas)

Oparta na faktach i osadzona  we wczesnych latach XX w. w Paryżu, historia Amelii Elias, znanej bardziej pod pseudonimem "Złoty Kask". Tytułowa córka Panamy to młoda kobieta, która nie chciała zostać ani praczką ani prostytutką. Życie wśród rzezimieszków daje jednak niewielki wybór pięknej dziewczynie. Chyba że akurat w okolicy zjawi się książę z apaszką na szyi... Pierwszy tom historycznej serii z rysunkami Zbigniewa Kasprzaka. Przykładowe plansze można zobaczyć tutaj.

* * *

Ostatnie życie, tom 1 (sc. i rys. Juan Gimenez)
Ostatnie życie, tom 2 (sc. i rys. Juan Gimenez)

Fanatyk gier komputerowych Tito testuje demo nowej gry przysłanej mu przez przyjaciółkę Clarę. W ciągu sekundy zostaje zanurzony w realistyczny wszechświat, który dzięki tajemniczej technologii zostaje przeniesiony do gry, włącznie ze wszystkimi odczuciami i zagrożeniami. Clara ma mniej szczęścia niż Tito - zapada w śpiączkę. Jedynym wyjściem jest cofnięcie stanu gry. Ale czy Tito ma wystarczająco wiele żyć?... Zamknięta, składająca się z dwóch tomów, seria s-f.

* * *

Wampir z Benares, tom 2: Pochodzenie zła (sc. i rys. Georges Bess)

One są wśród nas... Mircea próbuje wyjaśnić tajemnicę nagłego zniknięcia w Benares w Indiach jego przyjaciela, dziennikarza. Śledztwo bohatera prowadzi go do samego serca niesamowitego świata gdzie rządzą złe, straszliwe istoty - wampiry - zorganizowane w kasty i podkasty, a cała arystokracja krąży wokół władcy absolutnego. Mircea odkrywa, że wampiry zaangażowane są w nieustające wojny między sobą, a co gorsza, rządzą ludźmi od najdawniejszych czasów. Czy po dokonaniu tak przerażającego odkrycia Mircea zdoła ocalić siebie i walczyć z potworami?... Nowa seria Georgesa Bessa, znanego w Polsce do tej pory z serii Biały Lama. Przykładowe plansze tomu 1. można znaleźć tutaj.

* * *

3" (sc. i rys. Marc-Antoine Mathieu)

Trzy sekundy. Czas potrzebny światłu na przebycie 900.000 mil, czas wystrzału, łzy, SMSa, eksplozji. Obserwacja detali, analiza związku pomiędzy kadrami może dać wskazówki co łączy bohaterów i co nimi kieruje. Każdy może mieć własne śledztwo... Niemy one-shot. Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj.

* * *

Frenchman (sc. i rys. Patrick Prugne)

Październik 1803 r. Do spokojnej wioski w Normandii przybywa sierżant ds. rekrutacji. Wywoływani po kolei młodzi mężczyźni wstępują w szeregi armii Pierwszego Konsula Bonapartego. W innej części świata Luizjana została scedowana na rzecz młodego amerykańskiego narodu. Młody francuski chłop Alban zostaje, jak wielu innych, wpisany do armii, aby zapewnić "pacyfikację" tych dzikich terytoriów. W tym celu zostaje zaokrętowany na statek płynący do Nowego Orleanu. Pełen rewolucyjnych ideałów broni młodego niewolnika. Zostaje aresztowany i uwięziony. Francuski traper ratuje mu życie i zabiera go na ekspedycję, która zmieni ich życie... Historyczno-przygodowy one-shot. Przykładowe plansze można obejrzeć tutaj.

* * *

Urban, tom 1: Zasady gry (sc. Luc Brunschwig, rys. Roberto Ricci)

Zachary Buzz opuszcza swoją rolniczą rodzinę, aby udać się do Montplaisir - wielkiego miasta przyjemności, gier i zabawy. Razem z modelką Overtime jako obrońca uciśnionych marzy o zintegrowaniu najlepszych sił policyjnych... Pierwszy tom serii z gatunku s-f. Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj.

* * *

Wielki wiek, tom 3: Moplai (sc. i rys. Simon Andriveau)

Przygodowa seria osadzona we Francji w czasach panowania Króla Słońce, Ludwika XIV. Młody żebrak Alphonse jest świadkiem straszliwych zbrodni popełnionych przez tajemnicze postacie. Udaje mu się jednak ocalić od śmierci z rąk zabójców młodego Benedyktyna. Oboje znajdują schronienie wśród cyganów.... Przykładowe plansze można obejrzeć tutaj.

3 komentarze:

Iron pisze...

Brakowało mi tych wpisów. Fajnie, że znów zacząłeś pisać. Nie przestawaj :)

Kris pisze...

Dołączam się do apelu i dzięki za wieści!

Pharas pisze...

Iron, Kriss - dzięki. Mam mocne postanowienie dojechać przynajmniej do czerwca 2012 r. :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails