piątek, 20 lipca 2012

Wybrane nowości wydawnicze we Francji (listopad 2011).

Zygfryd, tom 3: Zmierzch Bogów (sc. i rys. Alex Alice)

Autorska seria rysownika "Trzeciego Testamentu" stanowiąca luźną adaptację "Pieśni o Nibelungach". Seria zamyka się w trzech tomach. Przykładowe plansze można obejrzeć tutaj.

* * *

Orły Rzymu, księga III (sc. i rys. Enrico Marini)

Kolejna autorska seria, tym razem znanego doskonale w Polsce Enrico Mariniego. Akcja komiksu osadzona została w czasach panowania Oktawiana Augusta w Imperium Rzymskim. Bohaterami jest dwójka młodych mężczyzn - syn germańskiego władcy Ermanamer, oddany jako zakładnik do Rzymu oraz Rzymianin Marcus. Oboje są w tym samym wieku i oboje szkoleni są do walki z żelazną dyscypliną przez byłego legionistę. Stopniowo wzajemna nienawiść przekształca się w przyjaźń... Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj.

* * *

Skład główny, tom 7: Charleston (sc. Regis Loisel i Jean-Louis Tripp; rys. Jean-Louis Tripp)

Kolejny tom znanej w Polsce serii. Od powrotu Mary i Hiacynty z Montrealu wiatr zmian wieje przez wioskę: młode kobiety zgłaszają zapotrzebowanie na piękne tkaniny na nowe suknie, mężczyźni grają Charlestona, a starsi mieszkańcy są jak zwykle oburzeni. W międzyczasie Marie korzysta ze swojego wdowieństwa bardziej niż kiedykolwiek. Nadszedł czas aby przywrócić porządek! Jednak gdy ksiądz proponuje wybór nowego burmistrza, żaden kandydat się nie zgłasza... Trzy przykładowe plansze do obejrzenia na stronie wydawnictwa.

* * *

Jonathan, tom 15: Atsuko (sc. i rys. Cosey)

Kolejny tom autorskiej, kontynuowanej od 1977 r. serii Coseya, znanego w Polsce z komiksu "W poszukiwaniu Piotrusia Pana". Jonathan spotyka Atsuko - młodą Japonkę, która ściga ducha - ciotkę, która zniknęła w tajemniczy sposób w przeddzień jej ślubu. Piękna młoda kobieta obiecuje Jonathanowi, że ten odkryje Japonię. A Jonathan nigdy nie odmawia zaproszenia do podróży, zwłaszcza gdy wiedzie w nieznane... Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj. Warto również odwiedzić fanowską stronę poświęconą autorowi, gdzie można znaleźć wiele ciekawostek, w tym dotyczących tego albumu.

* * *

Segmenty, tom 1: Lexipolis (sc. Richard Malka; rys. Juan Gimenez)

XXVIII wiek. Ludzkość zamieszkuje na siedmiu różnych planetach podzielonych na podstawie typów osobowości. Planety poświęcone są uduchowieniu, dzieleniu się, przyjemności, wojnie, pracy, porządkowi i kreatywności. Organizacja społeczeństwa bazuje na starożytnych teoriach Carla Gustava Junga. Pozwoliło to na eliminację konfliktów poprzez zgrupowanie ludzi o podobnych wartościach. W tym doskonałym wszechświecie pojawia się jednak epidemia niepłodności.... Space opera z zacięciem filozoficznym. Pierwszy tom nowej serii. Przykładowe plansze można obejrzeć tutaj. Dodatkowo tutaj można obejrzeć trailer komiksu.

* * *
O dingo, o zamki! (sc. i rys. Jacques Tardi)

One Shot. Adaptacja powieści Jeana-Patricka Manchette'a. Komiks drogi opowiadający o dwójce młodych ludzi ściganych przez wynajętego zabójcę... Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj. Dodatkowo, można polubić stronę komiksu na Facebooku.

2 komentarze:

amsterdream pisze...

Oj wiele bym dał za Segmenty po polsku. Brakuje mi takiego dobrego hard sc-fi na naszym rynku. Taurus niby próbuje z komiksem frankofońskim, ale jakoś to co wybiera zupełnie do mnie nie trafia.

Pharas pisze...

Tak, też czekam na jakieś porządne s-f. Bardziej jednak niż nowe rzeczy Gimeneza wolałbym, żeby ktoś wydał starsze jego komiksy - Titania, Mutante, Gangrene. Częściowo było to już wydane w Polsce jako Kwestia Czasu (chyba Titania ale głowy nie dam).

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails