czwartek, 7 lipca 2011

Wybrane nowości wydawnicze we Francji (kwiecień - czerwiec 2011).

Bractwo, tom 1 (sc. Juan Diaz Canales; rys. Jose-Luis Munuera)

Stany Zjednoczone, rok 1863. Trwa wojna domowa. Gdzieś w stanie Indiana grupa mężczyzn i kobiet dzieląc się swoją własnością tworzy małą społeczność próbując wprowadzić w życie komunę. Tak zwane "Bractwo" oparte jest na delikatnej równowadze. Wkrótce pojawiają się podziały, w szczególności po pojawieniu się młodego chłopca odkrytego w pobliskim lesie. Pojawiają się doniesienia o "Potworze", który był widziany od czasu znalezienia chłopca i który zdaje się pilnować chłopca. Do podzielonej już społeczności przybywa grupa żołnierzy... Nowa seria scenarzysty Blacksada i rysownika Navis, spin-offa Armady. Przykładowe plansze można obejrzeć tutaj.

* * *

Siedem, tom 8: Ocaleni (sc. Luca Blengino; rys. Denys)

Kolejny tom serii, w której każdy kolejny album tworzą inni autorzy. Alpy francuskie. Zmylony śnieżycą samochód wjeżdża do tunelu. W aucie jedzie znany neurolog, jego żona i brat. Niedaleko za nimi inspektor Policji ściga parę groźnych kryminalistów. Nieświadomie wszyscy zmierzają w piekielną pułapkę, z ich najgorszych koszmarów... Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj.

* * * 

Arq, tom 14: Intruz (sc. i rys. Andreas)

Odkąd Montana zabił Nonaca, pana umysłu, całe życie znika ze świata Arq: rośliny, zwierzęta, ludzie. Wszystko się rozpada, z wyjątkiem tych, którzy przybyli z zewnątrz. Dlatego Travis, Alanna, Julian, Laura i Montana przeżyli, ale na jak długo? Podczas gdy jedni uważają, że potrzebny jest nowy pan umysłu, inni chcą dostać się do realnego świata... Kilka plansz można obejrzeć na stronie wydawnictwa.

* * *

Zabójca, tom 9: Nieuczciwa konkurencja (sc. Matz; rys. Luc Jacamon)

Kolejny tom sensacyjnej serii, którą w planach ma wydawnictwo Taurus Media. Cała seria traktuje o losach profesjonalnego zabójcy z jego własnej perspektywy. Czytelnik śledzi jego myśli, odkrywa szczegóły jego życia poprzez "flashbacki", słucha jego monologów, przyzwyczaja się do nieubłaganej logiki samotnika i prawie mu współczuje... W tym miejscu można obejrzeć przykładowe plansze z tomu siódmego.

* * *

Sambre, tom 6: Widok na morze z Czyśćca... (sc. i rys. Yslaire)

Długo oczekiwana kontynuacja serii głównej Sambre (tom piąty ukazał się we Francji 8 lat temu). Maj 1857 r. Na pokładzie statku przewożącego skazańców transportowanych do Cayenne znajduje się Julia. Statek tonie lecz Julia, mimo łańcuchów, przeżywa... Dziesięć plansz można obejrzeć tutaj.

4 komentarze:

amsterdream pisze...

Strasznie słabe rysunki w "Zabójcy", takie kreskówkowe. Nie sądzę żeby ta seria chwyciła w PL. Wolałbym żeby Taurus wydał "Ocalonych"...

Pharas pisze...

Może nie są jakieś szczególnie wybitne ale mi się podobają. No i świetna kolorystyka.

Myślę, że jeżeli scenariusz będzie na poziomie to seria ma szansę.

Komediant pisze...

Heeloooł! Może by tak obudzić bloga i pociągnąć temat nowości w Francji?

Pharas pisze...

Heh, jakoś nie mogę się za to zabrać... Ale miło, że ktoś na to czeka. To dodaje motywacji do działania.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails