czwartek, 7 lipca 2011

Wybrane nowości wydawnicze we Francji (styczeń - marzec 2011).

Niestety ostatnio na łamach magazynu KZ przestały się pojawiać omówienia wybranych nowości na rynku francuskojęzycznym (a przynajmniej od pewnego czasu nie potrafię ich znaleźć na stronie magazynu). To dało mi asumpt do chwilowego przebudzenia pogrążonego od dawna w głębokim śnie bloga. Spojrzenie na nowości jest jak zwykle bardzo wybiórcze i subiektywne. W drugiej odsłonie nowości w okresie od kwietnia do czerwca 2011 r.

Koziorożec, tom 15: New York (sc. i rys. Andreas)

Po burzliwych przejściach Koziorożec wraca do domu. Budynki wciąż są na miejscu, lecz brakuje w nich poszczególnych części, które prawdopodobnie znalazły się w innym wymiarze... Według opisu tom 15 stanowi kluczowy moment zwrotny w całej historii, mający związek z przepowiednią związaną z prawdziwym imieniem bohatera. Kilka pierwszych stron komiksu można obejrzeć tutaj.

* * *

Aspic, detektywi tajemnic, tom 2: Złota wada (sc. Thierry Gloris; rys. Jacques Lamontagne)

Seria traktuje o perypetiach detektywa i badacza niewyjaśnionych zjawisk Auguste'a Dupina oraz jego ekstrawaganckiej asystentki Flory Vernet. Akcja osadzona została w Paryżu XIX w. Osiem plansz z tomu pierwszego można obejrzeć tutaj.

* * *

Odźwierny, tom 4: Ugryzienia z przeszłości (sc. Yves Sente; rys. Francois Boucq)

Czwarty tom sensacyjnej serii znanych w Polsce autorów. Vince zastanawia się dlaczego jego podobno nieżyjący brat, cudownie "zmartwychwstał", żyje od 10 lat i przebywa na jachcie liderów "Nowej Świątyni". Kilka pierwszych stron można obejrzeć tutaj.

* * *

W.E.S.T., tom 6: Seth (sc. Xavier Dorison i Fabien Nury; rys. Christian Rossi)

Przywrócona do życia Megan, córka Mortona Chapela, została opętana przez demona Setha. Morton wie co to oznacza - matka Megan przeszła przez to samo. Morton wie także, że jego córka jest wielkim niebezpieczeństwie a jedynym sposobem na zabicie demona jest złożenie ofiary... Dziesięć plansz do obejrzenia tutaj.

* * *

Strażnicy, tom 3: Kwiecień 1915, Ypres (sc. Xavier Dorison; rys. Enrique Breccia)

Alternatywna, steampunkowa wersja wydarzeń z I wojny światowej. Podczas gdy morderczy konflikt utknął w miejscu, pojawia się strażnik nowego gatunku - Pegaz ze skrzydłami ze stali, wirujący w powietrzu przez ponad 100 sekund. Ze swojej strony Niemcy wynajdują nową broń. Do starcia dojdzie w kwietniu 1915 r. pod Ypres w Belgii. Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj.

6 komentarzy:

Mikołaj Ratka pisze...

nowości z Francji nie będzie już niestety w KZ.

Iron pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Iron pisze...

@Pharas - nareszcie się obudziłeś z letargu. Więcej takich wpisów poproszę :)

W.E.S.T i Sentinelles wyglądają szczególnie interesująco.

@Mikołaj - a dlaczego? Osobiście bardzo lubiłem je czytać. Przydawało się to do chociażby pobieżnej orientacji w wydawanych rzeczach we Francji.

Pharas pisze...

@Iron
Dzięki. :) Postaram się ale niczego nie obiecuję.

Co do KZ to szkoda. Nowości były jedną z moich ulubionych rubryk.

Mikołaj Ratka pisze...

Nowościami z Francji zajmował się przede wszystkim Kuba, a jak wiadomo teraz zajmuje się innymi rzeczami.

Iron pisze...

Może się jednak da namówić :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails