czwartek, 25 października 2012

Wybrane nowości wydawnicze we Francji (kwiecień 2012).

O'Boys, tom 3: Midnight Crossroad (sc. Stephane Colman i Steve Cuzor; rys. Steve Cuzor)

Dwóch bezrobotnych młodych mężczyzn odkrywa Amerykę w latach 30. XX w. Przeznaczenie łączy ich na dobre i na złe. Jest tylko jeden szczegół - jeden z nich jest biały, a drugi czarny. Razem przeżyją wspaniałą podróż, która stanie się dla nich prawdziwą lekcją życia... Ostatni tom przygodowej serii. Przykładowe plansze można obejrzeć tutaj.

* * *

Płaszcze i kły, tom 10: Z księżyca na Ziemię (sc. Alain Ayroles, rys. Jean-Luc Masbou)

Kolejny tom cieszącej się sporą popularnością przygodowo-humorystycznej serii spod znaku płaszcza i szpady. Przykładowe plansze można obejrzeć na stronie wydawnictwa.

* * *

Słodka 12 (sc. i rys. Francois Schuiten)

Leon van Bel jest inżynierem-palaczem w Słodkiej 12, lokomotywie parowej zdolnej osiągnąć niesamowitą prędkość. Zna ją na wylot i może ją zaprowadzić w każdym kierunku i w każdych warunkach. A tak się składa, że warunki rzeczywiście stają się coraz gorsze. Poziom wody podnosi się niewytłumaczalnie w całym kraju zalewając szyny coraz częściej. Kolej jako taka kończy swój żywot; władze wybrały zamiast niej transport lotniczy. Od teraz wszelki transport - czy to towarów czy to ludzi - odbywa się poprzez napowietrzne kolejki linowe. Leon obserwuje jak kolej znika i widzi jak jego koledzy zaczynają pracować dla kolei liniowych. Ale dla niego jest to nie do pomyślenia. Tak jak niemożliwe jest aby jego lokomotywa poszła na złom. To byłoby tak, jakby on sam umarł... One shot, zainspirowany autentyczną lokomotywą parową, która w swoich czasach (lata 30. XX w.) była najszybsza na świecie, osiągając prędkość 165 km/h i rozpędzając się do prędkości 140 km/h w trzy minuty. Przykładowe plansze można obejrzeć tutaj. Dodatkowo warto odwiedzić stronę poświęconą komiksowi (również w języku angielskim).

* * *

Ogregod, tom 2: Bez przyszłości (sc. Alexandro Jodorowsky, rys. Zoran Janjetov)

Statek kosmiczny jest gotowy do startu. Na jego pokładzie znajduje się ośmiu potomków najpotężniejszych rodów we wszechświecie. Wkrótce rywale dzielą załogę, następuje konfrontacja charakterów i nieunikniony konflikt, gdy tymczasem statek osiadł na mieliźnie nieznanej planety... Nowa seria s-f znanego w Polsce (Techokapłani, Przed Inclaem, Broń Metabarona) duetu. Przykładowe plansze można obejrzeć na stronie wydawnictwa

3 komentarze:

kendo pisze...

Ten komiks o Lisie ma świetne okładki, ale plansze paskudne:/
Jodorowsky - też paskudne komputerowe plansze, jak zwykle w tych jego dziwnych kosmicznych komiksach.

Za to O`boys bardzo ładnie narysowany, dobre kolory, no i cycki:D

A Schuiten to klasa sama w sobie.

Czekam na omówienie kolejnych miesięcy:-)

Pharas pisze...

W sumie to mam podobne odczucia. :)

Andrzej Janicki pisze...

ja też:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails