środa, 8 sierpnia 2012

Wybrane nowości wydawnicze we Francji (luty - marzec 2012).

Arq, tom 15: Księżyc (sc. i rys. Andreas)

Ciąg dalszy perypetii bohaterów umieszczonych w światach równoległych. Trzecia część trzeciego cyklu znanej w Polsce serii. Przykładowe plansze można obejrzeć tutaj.

* * *

Notre Dame, tom 1: Dzień głupców (sc. Robin Recht; rys. Jean Bastide)

Adaptacja powieści Wiktora Hugo "Dzwonnik z Notre-Dame", zilustrowana przez jednego z rysowników serii "Wojna Sambre'ów" Jeana Bastide'a. Pierwsza część serii. Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj. Dodatkowo można obejrzeć trailer komiksu.

* * *

Jednorożec, tom 4: Dzień chrztu (sc. Mathieu Gabella; rys. Anthony Jean)

Zakończenie pierwszego cyklu znanej w Polsce serii. Przykładowe plansze obejrzeć można na stronie wydawnictwa.

* * *

Asgard, tom 1: Żelaznonogi (sc. Xavier Dorison; rys. Ralph Meyer)

U Wikingów słowo "skraeling" oznaczało "kalekę od urodzenia", innymi słowy przekleństwo. Mimo to Asgard, wojownik zwany "Żelaznonogim" z powodu swojej stalowej nogi, jest najlepszym łowcą Fjordlandu. Asgard, na pokładzie drakkaru, udaje się w pościg za morskim potworem, który zabija rybaków. Gdy wszyscy toną w lodowatej wodzie, towarzysze podróży bohatera przekonują się, że potwór jest olbrzymim wężem, którego nadejście zwiastuje kres świata wikingów - Ragnarok... Pierwsza część przygodowo-fantastycznej serii. Przykładowe plansze można obejrzeć tutaj.

* * *

Lone Sloane, tom 6: Delirius 2 (sc. Jacques Lob i Benjamin Legrand; rys. Philippe Druillet)

Kontynuacja kultowej serii, a ściślej jej tomu trzeciego z 1973 r. zwanego "Delirius". Barokowa fantastyka nie pozbawiona humoru, z grafiką, która zrewolucjonizowała SF w początkach lat 70. XX w. Komiks stanowi także hołd dla zmarłego w 1990 r. Jacquesa Loba, scenarzysty i przyjaciela Druilleta, który nie zdołał ukończyć komiksu przed swoją śmiercią. Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj.

* * *

Wampir z Banares, tom 3: Jądro ciemności (sc. i rys. Georges Bess)

Zakończenie serii, o której pisałem tutaj. Przykładowe plansze można zobaczyć w tym miejscu.

1 komentarz:

kendo pisze...

Czekam na kolejne wpisy:-)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails