czwartek, 29 kwietnia 2010

wattmanworm.

Miła wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Andresa. Ukrywający się pod nickiem wattmanworm autor rozpoczął mikroblogowanie na twitterze. Można zadać pytanie (także po angielsku), pochwalić, zganić, a nawet zaprosić autora by odwiedził jakąś imprezę komiksową w Polsce! Na twitpicu natomiast podziwiać można całkiem pokaźną liczbę najnowszych, niepublikowanych wcześniej grafik, w tym m.in. proces twórczy. Sam nie mam (jeszcze) konta na twitterze ale odpowiedni link ląduje na prawej belce.

* * *

W nawiązaniu do wieści powyżej, już 5 maja do szerokiej dystrybucji we Francji trafi trzynasty tom Arq zatytułowany Détectives, otwierający trzeci i jednocześnie ostatni cykl serii. Album wyróżnia się oryginalnym formatem (czego można się było spodziewać) i czarno-białą kolorystyką w środku. Przykładowe plansze do obejrzenia na stronie wydawnictwa.


* * *

W ramach ogłoszeń, ostatnio jestem bardzo zawalony pracą i zwyczajnie nie mam czasu na blogowanie. Stąd właściwie brak aktualizacji. Jeśli znajdę więcej czasu zamierzam przybliżyć przynajmniej jednego autora, który dziwnym trafem nie doczekał się w Polsce jeszcze żadnej publikacji...

3 komentarze:

skil pisze...

O wiele bardziej wolę czarno-białego Andreasa :)

kendo pisze...

Już go obserwuję. Dzięki za cynk:-)

Pharas pisze...

@skill

Ja zasadniczo też, ale te plansze są specyficzne. Tak jakby były przygotowane do nałożenia koloru, bez cieniowania, kreskowania itd. Skojarzyły mi się od razu z tą jedną czarno-białą planszą w polskim integralu. Kojarzysz pewnie, o którą mi chodzi.

@kendo
Proszę bardzo. :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails