wtorek, 24 czerwca 2014

Wybrane nowości wydawnicze we Francji (kwiecień 2014).

Czas nieco odkurzyć bloga. Na pierwszy ogień idą nowości wydawnicze od kwietnia 2014 r. Co będzie potem? Zobaczymy.

Prorok, tom 4: De profundis (sc. Mathieu Lauffray, rys. Patric Pion, Mathieu Lauffray, Eric Henninot)

Przyszłość świata jest w rękach Jacka Stantona. Czy ponownie zdoła uniknąć światowego chaosu? Jack Stanton musi zaakceptować fakt, że jest więźniem okropnej przyszłości, którą sam stworzył. Lecz czeka na niego nowe wyzwanie. Gdy nie jest już żadną nadzieją dla tego umierającego świata, odkrywa w sobie niewyobrażalną moc. Ponownie Jack będzie w stanie kształtować świat wedle własnej woli. Jeszcze raz los wszystkich jest w jego rękach. Czy dokona właściwego wyboru? Ostatni tom fantastycznej serii autorstwa Mathieu Lauffraya, znanego polskim czytelnikom z serii Long John Silver. Przykładowe plansze do obejrzenia na stronie wydawnictwa.

* * *

Po Incalu, tom 3: Gorgo Plugawiec (sc. Alexandro Jodorowsky, rys. Jose Lodronn)
Ostatni Incal, tom 3: Gorgo Plugawiec (sc. Alexandro Jodorowsky, rys. Jose Lodronn

Kolejne tomy dwóch odpryskowych od Incala serii z przygodami prywatnego detektywa klasy "R" Johna Difoola. W tym przypadku ciekawostką jest, że oba albumy mają ten sam tytuł i prawdopodobnie skupiają się na jednej postaci Gorgo-le-Sale (w wolnym tłumaczeniu Gorgo Plugawiec). Przykładowe plansze z albumu do serii Ostatni Incal można znaleźć tutaj.

* * *

Karma Salsa, tom 3 (sc. Joel Callede, Philippe Charlot; rys. Frederic Campoy)

Więzień zwany Aniołem wychodzi na wolność po odsiedzeniu wyroku. Medytacja sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Lecz ci, którzy czekają na zewnątrz wciąż są tacy sami. Chcą dwóch milionów dolarów, które Anioł zdołał ukryć zanim został aresztowany. Sandro, skorumpowany gliniarz i jego pomocnik, miłośnik rapu, są zdeterminowani aby zdobyć te pieniądze. Pablo Juarez, syn byłego ochroniarza Anioła pragnie nie tylko jego pieniędzy, ale także jego... skóry. Anioł będzie musiał stawić czoła swoim demonom i nauczyć się walczyć... Ostatni tom serii. Przykładowe plansze do obejrzenia w tym miejscu.

* * *

Piraci z Baratarii, tom 7: Aghurmi (sc. Marc Bourgne; rys. Franck Bonnet

Opis tomu pierwszego: Kwiecień 1812 r. Korsarski okręt dobija do brzegów Ameryki. Na pokładzie znajdują się dyskretni pasażerowie, którzy drogo zapłacili za swoją podróż - Artemis Delambre - tajemnicza i piękna młoda Francuzka zmuszona do opuszczenia swojego kraju z niewiadomych przyczyn oraz Rustam - egipski kolos, gotowy zabić każdego, kto zbliży się do jego Pani. Na pokładzie znajdują się także zabójcy wszelakich narodowości. Wszyscy oni znajdą się razem w Luizjanie, w romantycznej i kosmopolitycznej enklawie... Komiks dla miłośników klasycznej, przygodowej marynistyki. Przykładowe plansze można obejrzeć w tym miejscu.

3 komentarze:

Iron pisze...

No wreszcie! :)

Tylko nie poprzestań na tym wpisie :)

Pharas pisze...

Postaram się. :)

Adam pisze...

Reaktywacja?? Super!!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails