poniedziałek, 18 stycznia 2010

Magiel towarzysko-informacyjny.

Poniżej parę wieści, które albo serwisom komiksowym i innym blogom umknęły albo zostały pominięte celowo. W każdym razie myślę, że warto zwrócić na nie uwagę.Neil Gaiman ogłosił na swoim blogu, że zamierza poślubić Amandę Palmer (nie mylić z Laurą Palmer) - wokalistkę, pianistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów w jednym. Jako że robię w tym momencie za komiksowego pudelka więc wspomnieć trzeba, że Gaiman jest rozwiedziony i ma troje dzieci. Gaiman spotyka się z Palmer co najmniej od czerwca 2009 r.

* * *

 

17 grudnia 2009 r. zmarł Dan O'Bannon. Co prawda O'Bannon jest bardziej znany miłośnikom kina, a zwłaszcza kina z nurtu s-f i horroru (m.in. scenariusz do pierwszej części Obcego), to również wśród miłośników komiksów zasługuje na pamięć za sprawą jednego komiksu. Mowa oczywiście o The Long Tomorrow ze scenariuszem O'Bannona i rysunkami Moebiusa, wydanym w Polsce w zbiorze Arzach. Czy człowiek jest dobry? Jak sądzę wizja miasta w filmowym Blade Runnerze Ridleya Scotta została zainspirowana właśnie komiksem The Long Tomorrow.

* * *13 stycznia ukazał się pierwszy zeszyt (a właściwie 16 stronicowy zwiastun) nowego komiksu Alana Moore'a i Jacena Burrowsa Neonomicon. Zgodnie z informacją prasową seria stanowi sequel komiksu The Courtyard, w którym Moore reinterpretuje na nowo mitologię Cthulhu H.P. Lovecrafta. Zeszyt do kupienia za 1,99$, wydanie limitowane za 9,99$. Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj.

2 komentarze:

Andrzej Janicki pisze...

Poza Obcym O'Bannon maczał paluchy w kilku filmach, które z różnych powodów zapadły mi w pamięć i pewnie już tam pozostaną: Pamięć absolutna, Błękitny Grom, Tajemnica Syriusza i oczywiście Heavy Metal. Może nie były to wybitne produkcje, ale jakiś ślad w mojej świadomości pozostawił.

Pharas pisze...

Ano. O'Bannon to była ważna postać w przemyśle filmowym aczkolwiek jak mi się wydaje mało znana. O animowanym Heavy Metalu mam zamiar zresztą coś napisać ale nie tu. W odpowiednim czasie dam znać.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails