poniedziałek, 9 listopada 2009

X-Men: Ragazze in fuga.Zdaje się, że w jednym z wywiadów (czy też może w trakcie oficjalnego spotkania podczas MFK 2008) Milo Manara zdradził, że pracuje nad komiksem o super grupie X-Men. W końcu zapowiadany komiks ujrzał światło dzienne. Za scenariusz odpowiada flagowy scenarzysta X-Men Chris Claremont. Co ciekawe komiks został wydany jedynie we Włoszech nakładem tamtejszego oddziału Marvela. Nie znalazłem informacji o amerykańskiej edycji tegoż komiksu.Mam nadzieję, że któryś z wydawców zdecyduje się niebawem wydać ten komiks także w Polsce. Prezentuje się niezwykle smakowicie.

5 komentarzy:

Andrzej Janicki pisze...

Wygląda bardzo ciekawie. Widać, że europejski sznyt Manary zdominował całkowicie amerykańskość X-Menów. Patrząc na plansze można nie wpaść na to, że jest to opowieść o jakiejś grupie superbohaterów.

Pharas pisze...

No właśnie. To wygląda na jakąś luźną wariację na ten temat. Ale rysunkowo rewelacja. Widać, że Manara lepiej wychodzi w czerni i bieli niż w kolorze. Przynajmniej jeśli chodzi o ostatnie publikacje (vide Borgia, a nawet Noce nieskończone).

Ogólnie szkoda, że te informacje są takie skąpe. Aczkolwiek na włoskim Ebayu można już kupować.

arcz pisze...

Damn, miałem o tym napisać w kolejnym TA ;)

Panini ma się zająć edycją dla Wielkiej Brytanii, a i pewnie niedługo Marvel też to wyda w kraju Obamy.

Pharas pisze...

W sumie to podejrzewałem, że info o tym może się u Ciebie pojawić arcz. :)

Chyba powinienem na przyszłość skupić się na francuskojęzycznych źródłach. :p

Spidey pisze...

Genialne, niech ktoś to wyda w PL :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails