wtorek, 3 lutego 2009

Zapowiedzi.

Dziś garść zapowiedzi z rynku frankofońskiego.

Jesienią 2009 r. nakładem wydawnictwa Casterman światło dzienne ujrzeć ma niepublikowany wcześniej, stosownie do mojej wiedzy, komiks Hugo Pratta "Sandokan". Jeśli jednak ma to być reedycja będę wdzięczny za zwrócenie uwagi.

Warto z tej okazji wspomnieć, że w grudniu 2008 r. wydawnictwo Futuropolis przygotowało zbiorcze wznowienie serii "Sierżant Kirk" Hugo Pratta i Hectora Oesterhelda. Edycja ta jest o tyle ciekawa, że zawiera materiał wcześniej niepublikowany w Europie. Seria bowiem publikowana była pierwotnie w Argentynie, skąd pochodzi scenarzysta Hector Oesterheld (znany m.in. ze współpracy z Albertem Breccią).

Na koniec o nowym komiksie Enkiego Bilala "Animal'z". Ukazać ma się już w marcu i w zamierzeniu będzie "one shotem". Komiks ma być swoistą postapokaliptyczną przypowieścią ekologiczną i traktować ma o świecie zalanym przez oceany. Tym razem Bilal podobno odszedł od technik malarskich na rzecz bardziej "klasycznego" rysunku komiksowego (chociaż plansze raczej tego nie potwierdzają). Poniżej okładka i przykładowe plansze.Więcej informacji tutaj.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

... i znowu te ryby.

Pharas pisze...

To mi wygląda na jakiegoś walenia - delfina czy morświna. A to przecież ssaki. ;)

Anonimowy pisze...

Niby tak, ale na pewno śmierdzi jak ryba ;-).

JK pisze...

Wygląda interesująco. Czekam, czekam.
Fajny blog :) Pozdr. JK

Pharas pisze...

Dzięki. :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails